Registrační jméno: Siberian Husky
Pohlaví: pes
Datum narození: 19.3.2013

Largo je další z neuváženě pořízených seveřanů, který mohl skončit špatně. Jsou jen dohady, zda jim opravdu tolik utíkal, přeskakoval ploty, překusoval vodítka, trhal řetězy a vyvlékal obojky - u nás nic z toho neprovádí (i když jako správný seveřan najde každou skulinku v plotě). Nebo naprosto nečekaně nebyl ochoten ohlídat domek. Výsledkem je, že skončil na veterině, kde čekal na utracení. Asi by bylo vhodné poznamenat, že Largo měl v tu dobu pouhých 9 měsíců. Takže ještě svým způsobem štěně, navíc absolutně zdravé. I když v hlavě už to má více, než srovnané a tělem už roztomilého prcka dávno nepřipomíná. Jen jeho pohled a chování obsahuje štěněcí prvky. Ale to bude spíše jeho povahou. I proto od nás obdržel přezdívku „Jackass“, podle skupinky lidí s obdobně šílenými nápady a myšlením. :)

Largo je náš druhý zachráněnec (veškeré prvenství má navždy Moosha). Povahově je nekonfliktní, ale popel si na hlavu taky nenechá nasypat. S naším dvouletým synem i zbytkem smečky vychází bez problémů. Kupodivu i s Mooshou, která je za jeho pozornost dokonce ráda. Jako správný seveřan je „hluchý“. Buď po něm nikdo nic doposud nechtěl nebo to na nás jen zkouší. Nyní slyší alespoň na jméno, občas přiběhne na zavolání. Když se dostane za plot, nejeví známky, že by chtěl smečku opustit. Trošku se porozhlédne a vrátí se nebo navštíví naše sousedy (nebo jejich slepičky?). Věřím tomu, že se brzy naučí pořádně tahat. Při kondičním běhání mu to občas jde. Podpora a vedení pod naší Eternity s ním dělá divy. Dle Zbyňových slov si ho umí pěkně srovnat do vyrovnaného a přímého tahu. Ale rozhodně se má ještě hodně co učit.

Jeho budoucí působení v naší smečce by mělo být v oblasti dogtrekkingu, canicrossu, vyzkoušel si i bikejoring, který ho náramně baví, a tréninku v káře či saních. Závodů v čistokrevných se s námi nebude moci účastnit, jelikož je zřejmě bez průkazu původu. Zato má plno jiných předností ;)

Umístění: 1.místo
Dogtreking Valašské Kotáry Etapový Long 60km v pátek + 40km v sobotu.

třída: DTM-1, Délka: 96.00 km, konkurence: 30 závodníků
3. závod Mistrovství ČR dogtreking v Kušných horách dopadl výborně. Trasa Long měla délku 96 km. S Largem jsme se do cíle doplazili v čase 13:43 a poprvé jsme si vyzkoušeli jaké to je být na 1. místě :-) Poprvé jsem během závodu navštivil 2 hospody, jednu z důvodu bouřky nad Moldavou. Trasa byla hodně členitá a pro mě zajímavá po Cínovec, pak už to bylo horší... Largo měl mezi 20 a 40 km nějakou krizi, běžel mi u nohy a nechtělo se mu jít dopředu. Díky té bouřce a dešti pak konečně ožil a pak už to bylo něco lepší. Díky všem co nám drželi palce!

12.04.2014 Dogtreking MČR Šlapanický vlk MID 43km

třída: MID-1, Délka: 43.00 km, konkurence: 70 závodníků
V sobotu startoval Largo s našim kamarádem Markem Lorenzem, který měl v nohách páteční Long. I tak doběhli do cíle a celkově vyhráli v čase 4:38 hod. Gratulujeme!!

28.03.2014 Dogtreking MČR Po Stopách Toulovce 2014

třída: DTM-1, Délka: 88.00 km, konkurence: 30 závodníků
Já jsem startoval Long s našim Largem, pro kterého to byl vůbec první Long. Měl jsem obavy jestli to zvládne a nepočítal jsem s nějakým "lepším" umístěním. O to větší překvapení byl jeho supr výkon během celého Longu. Celých 88 km (90km) jsem klusal společně se zkušeným Longařem Karlem Šlajerem. Do cíle jsem dorazil v čase 11:57 hod, kterým jsem se umístil na krásném 3.místě v kategorii DTM-1 v konkurenci 30 závodníků.

01.03.2014 Prolog kolem Lysé hory

třída: DRM-1, Délka: 31.00 km, konkurence: 29. běžců
Tradiční závod, start z penzionu Sluníčko, poté 2 x výstup na Lysou horu a seběh zpět k penzionu.
První závod Zbyněk Adámek + Largo. Čas v cíli 2:47 hod. 2.místo v kategorii a celkově 3.

11.01.2013 Canicross podél Odry 10km

třída: DTW-1, Délka: 10.00 km, konkurence:
Umístění: 7.místo
První Largův závod se Zuzkou. V silné konkurenci si Zuzka zaběhla osobní rekord na 10km, čas: 54,05, který ji stačil v silné konkurenci canicrossařek "pouze" na 7.místo.